A lakásban használt színek nagy hatással lehet a hangulatunkra, szűkítheti, növelheti a teret, elveheti a fényt a lakástól és adhat neki! Nem árt tudatosan választani. Ugyan mindenkinek van kedvenc színe amit szívesen használ a lakásának dekorálásában, azért nem árt tudni milyen hatást gyakorolhat ránk.

Fehér

A fehér a tisztaság szinbóluma, ezért a lakásban is tisztaságérzetet fog sugározni. Akkor mindenképpen érdemes fehér színűre festetni a falunkat, hogyha kevesebb fényt kap a szoba, vagy alacsony a belmagasság. Ezekben az esetekben jótékony hatása van a fehér színnek. Mivel a tisztaságot szimbolizálja jól jön fürdőszobákban, de semmiképpen sem ajánlatos gyerekszoba színének a fehéret választani.

Hirdetések
Hirdetések

Sárga

A sárga üdítő és energetizáló hatású, meleget áraszt. A fehérhez hasonlóan szintén lehet kisebb, fénnyel kevésbé átjárt szobákba alkalmazni. Inkább dekorációs színként szokták alkalmazni, párnák függönyök esetleg szőnyegek színeként kifejezetten jól mutat. Vigyázni kell a sok sárga használatával, először hangulatossá teszi a szobát, majd az őrületbe is tudja kergetni az embert.

Narancssárga

Az egyik kedvenc falszín minden otthonban. Meleggel tölti meg a lakást, barátságos hangulatot áraszt. Fénnyel tölti meg a szobát. Hálószobától kezdve, a konyhán át a fürdőszobáig bárhol bevethető, persze azért mindent ne fessünk egyszínűre! A sárga ráadásul jótékony hatással van a gondolkodásra, ezért tanulósarok vagy dolgozószoba színeként is ideális. Beindítja a vizuális fantáziánkat, ezáltal könnyebben tanulunk.

Hirdetések

http://cdn.hometone.com/wp-content/uploads/2012/07/orange-room_yEzTt_24431.jpg

Kép forrása: http://cdn.hometone.com/

Kék

A kék hideget sugall ezért főleg napfényes terekben ajánlott a használata. Optikailag kiszélesíti a teret ezért kisebb szobákban jól mutat. A világosabb árnyalatok nyugtatóan hatnak az emberre. A kék köztudott hatása, hogy étvágytalanító, ezért konyhába, étkezőbe nem ajánlatos. Fürdőszobában használva tisztaságot sugároz.

http://housedecoratingideasmag.com/wp-content/uploads/2013/01/10-20-bedroom2.jpg

Kép forrása: http://housedecoratingideasmag.com

Vörös

A vörös mindig a szoba középpontja lesz, ezért négy falnak nem ajánlatos szín. Annál dekoratívabb, hogyha egy falunkat festjük vörösre a többit pedig fehéren hagyjuk. Szűkítik a teret. Hogyha meleg árnyalatot választunk belőle, nyugtató hatása van.

Zöld

A zöld szinte a legtökéletesebb választás a nappali színére. Nyugtató, harmonizáló hatása van. Ez a szín mindenkiben a természet összhangját idézi fel, ezáltal is kellemesebbé téve a szoba hangulatát. Világos árnyalata ideálisabb lakásba, a sötétebb árnyalatok inkább irodába ajánlatosak. Remekül kombinálható narancssárga-sárga kiegészítőkkel. Gyermekek szobájába is ideális választás lehet, vidám hatással rendelkezik.

http://eospatras.com/wp-content/uploads/2015/03/living-room-inspiration-decoration-exciting-green-living-room-decors-with-white-living-bridgewater-sofas-and-folding-coffee-table-on-large-rectangle-rug-ideas-enamour-rug-ideas-for-any-room-design-in-your-house-outstandi.jpg

Kép forrása: http://eospatras.com/wp-content/uploads

Lila

Fontos, hogy a lilának milyen árnyalatát szemeltük ki magunknak. A légiesebb árnyalatokat falra érdemes alkalmazni. A sötétebb árnyalatokat inkább kiegészítőknek: függöny, takaró. A melegebb árnyalatot vidám hangulatot kölcsönöznek a helyiségnek. #News #kreativ