Tisztes helytállással, fegyelmezett játékkal 2-1-es vereségre voltunk képesek a brazil válogatott ellen az új-zélandi U20-as világbajnokságon. A mérkőzés a borzalmas játékvezetésről marad emlékezetes, a szaud-arábiai bíró végig részrehajló volt a dél-amerikaiak felé.

Remekül kezdődött a mérkőzés a számunkra, a 8. percben az Észak-Korea ellen triplázó Mervó Bence szemfülesen kapura tette a labdát, amit a kapus ezután a gólvonal mögé ejtett. A 15. percben lőttünk egy hatalmas kapufát. könnyen megszerezhettük volna a második gólunkat. Itt úgy tűnt, folytatódik a remek formánk, ám ezt a játékvezető másként gondolta.

A sárga lapot sűrűn óhajtotta használni az al-Mirdaszi nevezetű "játékvezető", az első negyed óra után le is küldte második sárgával balhátvédünket, Tamás Krisztiánt. Ezután nem tehettünk mást, visszahúzódtunk saját térfelünkre. Remekül állítottuk meg az első félidő hátralevő részében a brazil támadásokat, nem igazán tudtak mit kezdeni a szervezetten védekező magyar csapattal.

Előnnyel mehettünk szünetre, rendezhettünk még jobban a sorainkat a kiállítás miatt is. Szervezettségünk hasonló maradt, ám az 50. percben egy szöglet után Danilo szabadon fejelhetett, így megszerezte csapatának az egyenlítő gólt.

Ezután kicsit kiegyenlítettebb játék következhetett, ám a mezőnyben a brazilok minden testi kontaktusnál dobálták magukat, ezeket a szituációkat meg rendre lefújta a bíró. A brazilok alattomosságai meg folyamatosan ignorálva voltak. A közönség is kifejezte a nemtetszését egyes helyzetekben, ők is érezték, hogy a játékvezetés korrektsége ma itt nagyon hiányzik.

A 85. percig remekül védekeztünk, azonban ekkor következett egy befújt tizenegyes a brazil válogatott számára. Gabriel túlcselezte magát, a kivetődő Székely felszedte előle a labdát, ám a brazil támadó - mondhatni természetesen - eldobta magát mellette, így a szaudi spori adott az alkalmon, és befújta a szabálytalanságot. A. Pereira gólra is váltotta a helyzetet, 2-1 volt Brazíliának, ez is lett a végeredmény.

Személy szerint én életemben nem láttam még ilyen borzalmas játékvezetést, bár nézőpont kérdése. A brazilok szempontjából teljesen korrekt volt, hiszen tizenkettedik emberüknek érezhették a szaudi embert.

Magyarország 1 - 2 Brazília

Gólok: Mervó 8', Danilo 50', Pereira 85' 11-esből

HUN: Székely - Osváth, Kecskés, Lenzsér, Tamás -  Vida, Nagy Á. - Kalmár (Nagy D. 65'), Forgács, Sallai (Zsótér 75') - Mervó (Talabér 66') Edző: Berndt Storck

BRA: Jean - Jorge, Lucao, Marlon (Jajá 46'), Joao Pedro - Alef, Danilo - Guilherme (A. Pereira 46'), Boschilia (L. Pereira 88'), Gabriel - Judivan Kapitány: Rogerio Micale

Kiállítva: Tamás 16'