A magyar U20-as labdarúgó válogatott - többbek között Mervó Bence triplájának köszönhetően is - 5-1-es győzelmet aratott Észak-Korea felett csoportjában az Új-Zélandon megrendezésre kerülő világbajnokságon.

Veszítenivaló nélkül utaztunk ki erre a tornára, hiszen az utóbbi időszakban korosztályos csapataink nem dúskáltak a győzelmekben. Berndt Storck német szakember kinevezése az U20-as csapat élére egyértelműen új irányt hozott, igazi fegyelem és szakmaiság lee a pályán. Kitűnő erőfelmérő ez a világbajnokság, hogy igazából rövidebb idő alatt hol is tartunk most.

Első ellenfelünk a tavalyi U19-es ázsiai torna ezüstérmese, Észak-Korea volt június 1-jén magyar idő szerint reggel 6 órakor. Esélyeshez méltóan kezdték a mérkőzést, az első helyzetek a magyar kapu előtt adódtak.

Nem tartott sokáig a koreai lendület, hiszen Mervó Bence a tizenhetedik percben megszerezte fejjel az első magyar gólt. Nem sokkal később az ázsiaiak még egyenlítettek, de Kalmár Zsolt az egyenlítés után azonnal kihasznált egy védelmi megingást, így gyorsan 2-1-re változott az eredmény a javunkra.

Egy gólos előnnyel mehettünk tehát szünetre. A 49. percben Mervó megszerezte a második gólját, ezzel megnyugtatva kicsit a magyar szíveket. Forgács Dávid a szünetben állt be csereként, a 60. percben ő is betalált, ezzel lett 4-1.

Az elkeseredett észak-koreai támadások tompák és eredménytelenek voltak, majd egy sikeres kontra végén a 82. percben Mervó Bence megszerezte önmaga harmadik, a csapatunk ötödik gólját a mérkőzésen.

Ezzel az önbizalom-növelő győzelemmel kezdtük a tornát, reméljük a továbbiakban is kitart ez a remek lendület fiataljainktól.

A csoportunk másik mérkőzésén a mindenhol esélyes brazil válogatott 4-2-re verte Nigériát. Következő mérkőzésünket a dél-amerikaiak ellen játsszuk csütörtökön magyar idő szerint reggel 9-től, majd vasárnap a harmadikat Nigéria ellen reggel 7 órai kezdéssel. A csoportok első és második helyezettje, illetve a legjobb négy csoport harmadikja jut be az egyenes kiesés szakaszba, a legjobb 16 közé.