A végéhez a döntőhöz érkezett a Bajnokok Ligája sorozat. A végére két csapat maradt,  a spanyol Barcelona és az olasz Juventus. A spanyolok eddig négyszer, az olaszok pedig kétszer hódították el a kupát. Ha Messi gólt szerez, akkor, elmondhatja magáról, hogy 3 BL döntőben is szerez. Ami végül nem sikerült!

Juventus (olasz)–Barcelona (spanyol)  1:3  (0:1)

Berlin,Olympia stadion, 70 500 néző. Játékvezető: Cüneyt Cakir (török).
Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Barzagli, Evra  (89`Coman)– Marchisio, Pirlo, Pogba – Vidal (79`R. Pereyra)– Tévez, Morata (85`F. Llorente) . Vezetőedző: Massimiliano Allegri

Barcelona: Ter Stegen – D. Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Rakitic (91`Mathieu), Busquets, Iniesta (78`Xavi) – Messi, Suárez (96`Pedro), Neymar. Vezetőedző: Luis Enrique

Sárgalap: 11`Vidal (Juventus), 41`Pogba (Juventus), 70`L. Suárez (Barcelona)

A gólok története:

4. perc. Messi, Jordi Alba és Neymar a labda útja, majd Andrés Iniestának, aki az ötös bal sarka elől középre passzol, Ivan Rakitic meg szintén ballal hét méterről a bal alsóba lő. 0:1!

55. perc. Egyenlít a Juventus! Lichtsteiner jobbról középre passzolt Téveznek, aki ballal azonnal lő 10-ről, a bal alsó felé, Piqué mellől. Marc-André ter Stegen hatalmasat véd, de visszafelé tenyereli a labdát, az ötös túloldalára, honnan Álvaro Morate jobbal a jobb alsóba lő. A kapus ezt már nem érhette el: 1:1!

68. perc. Vezetést szerez a Barca! Messi ballábas, 16 méteres lövését a bal alsó elől kipiszkálja Buffon, de érkezik Suarez, és jobbal öt méterről a bal felsőbe lövi a labdát. Éppen Evra mellől: 1:2!

72. perc. Neymar akarta leharapni az alapvonali bíró fejét, mert érvénytelenítette a gólját kezezés miatt. Alba beadását a jobb csuklójára fejelte, a labda onnan pattant a bal alsóba.

97. perc. Neymar csak szerzett egy érvényes gólt. Pedro passzát az ötösről ballal a balsarokba lőtte. 1:3!

Végül a Barcelona egy küzdelmes, kemény mérkőzésen megszerezte az ötödik BL győzelmét.
A Juventusé pedig egy negatív rekord, 6 BEK/BL döntőt buktak már el.

Forrás: nemzetisport.hu