A verhetetlen katalánok ellen nem sok jóra számíthat egy olyan csapat, amelyik már három mérkőzés óta nem talált az ellenfelek kapujába. Kedd este három alkalommal kellett volna megzörgetni Ter Stegen hálóját, mindezt úgy, hogy közben kilencven percen át féken tartják a földkerekség legjobb csatárhármasát.

Bár a felütésben megjelenő hármas szám háromszori feltűnése akár mesebeli történetet is idézhetne elő, de Bajorországban már a mérkőzés előtt is látszott, nem hisznek a mesékben.

Jelzem, őrült az, aki abban hisz, hogy egy rossz sorozat épp egy olyan Barcelona ellen szakad meg, akik a mérkőzés kezdete előtt hét meccs óta nem kaptak gólt, ellenben huszonötöt lőttek. Persze úgy könnyű, ha Messi, Neymar és Suarez is ugyanabban a csapatban játszik. Egyelőre a szabály ezt még nem tiltja…

Thomas Müller mégis szembement mindenfajta rációnak és kijelentette, felőle akár le is hülyézhetik, ő mégis hisz abban, hogy a háromgólos hátrány ellenére csodát lehet tenni. Nos, ami azt illeti, a Sahtar Doneck otthonában kínkeserves 0–0-t egy könnyed hazai 7–0 követett, majd a portói fiaskó (1-3) után otthon ismét gólzáport rendeztek (6-1).

Idegenben tehát csalódás, odahaza viszont lehengerlő teljesítmény! – ez lehet a recept a „bajor konyhán”. Egy apró kis szépséghiba mégis akadt: a katalán csapat cseppet sem élt a vendégszeretettel és köszönte, nem kóstolta meg a németek főztjét. Bár a győzelem most is összejött, de a már említett MSN-triót ismét nem tudták megfékezni.

A Barcelona továbbjutása nem forgott veszélyben, hiszen Busquetsék a legutóbbi 18 mérkőzésükből tizenhetet megnyertek és csak egyszer játszottak döntetlent. Tehát hullámvölgyről nem igazán lehet beszélni. A spanyol középpályás mégis óvatosan nyilatkozott: „Ha van együttes, amely képes lehet ekkora hátrányt ledolgozni, akkor az pont a Bayern München.” Feltételezem, ha az ellenfél a Chelsea lett volna, ugyanilyen szimpatikusan méltatta volna az angol bajnokot is.

A németek reménye 15 percig tarthatott, miután Suarez gólpasszát Neymar értékesítette. Bár előtte Benatia még „elhitette” csapatával, hogy van mégis keresnivalójuk a pályán, de a dél-amerikai támadóosztag gyorsan lelohasztotta a szövődő-éledező álmokat. Pillanatok alatt megfordították az állást, így a második félidőre még nagyobb elánra lett volna szükség (fele annyi idő, kétszer annyi gól…nem túl biztató).

Aztán a németek becsületére váljék, hogy a fordulásban is mindent megtettek a jó szereplés érdekében, hősiesen küzdöttek. Sőt, megfordították az állást, más kérdés, hogy ez már a továbbjutást nem befolyásolta. Azért Mascherano arcán látszott a 77. percben, amikor az órára pillantott, hogy bizony nagy baj lenne most, ha hirtelen leeresztenének. Az előző mérkőzés tapasztalata adhatott némi okot a félelemre; akkor ugye még nulla nulla volt az állás, végül láthattuk, lehet még ennyi idő alatt három gólt szerezni…