Kanada nyerte a jégkorong-világbajnokságot.

Május 17.-én vasárnap volt a csehországi világbajnokság záró napján két mérkőzést rendeztek, amelyek az érmek sorsáról döntöttek.

Bronzmérkőzés:

A bronzéremért a hazai csapat és az Egyesült Államok csapata csapott össze. A cseheknek fontosabb lett volna egy éremmel legalább zárni a hazai rendezésű vb-t, ennek ellenére hiába kezdtek jobban ellenfelüknél mégis az USA szerezte meg a vezetést N. Bonino révén a 8. percben. Az előny tudatában már bátrabban játszottak, aminek a 19. percben lett meg a gyümölcse T. Lewis szerezte a második találatot.

A második harmadban határozottan a cseheknek volt a több gólhelyzetük, de egyet sem sikerült ebből kihasználniuk. A harmad utolsó percében C. Coyle-nak sikerült a kevés helyzetük egyikét gólra váltani, 3-0.

Az utolsó harmad leginkább a kiállításokról szólt, úgy mint a második harmad utolsó fele. Gól már nem született, ami azt jelentette, hogy a fiatal amerikai válogatotté a bronzérem. Vereséggel búcsúzott a válogatottságot lemondó cseh kiválóság Jaromír Jágr akit a torna legjobb játékosának (MVP) választottak.

Döntő:

Kanada és Oroszország, mondhatni összejött az álomdöntő. Kanada kezdte jobban a találkozót sokkal jobb iramban korcsolyáztak és tartották a korongot, sorra dolgozták ki a helyzeteket, ezzel védekezésre kényszerítve saját harmadában az oroszokat, akiknek csupán néhány ellentámadás jutott a harmad legnagyobb részében. A határozott kanadai fellépésnek a 19. percben lett meg az eredménye Cody Eakin megszerezte a vezetést.

A második harmadban még annyi lehetőséget sem kaptak az oroszok, mint az elsőben. Az észak-amerikai csapat még nagyobb fokozatba kapcsolt aminek meg is lett az eredménye 9 perc alatt 3 gól.

T. Ennis a 2. percben, S. Crosby 8. percben, és T. Seguin a 9. percben találatával 4-0 állt az eredményjelzőn. A harmad további fele főleg orosz kiállításokról szólt értékelhető kapura lövésük csupán 1 volt az egész harmadban.

A záró részben már kanadaiak kicsit visszább álltak az oroszoknak is sikerült valamivel több helyzetet kidolgozniuk. Ebben a szakaszban is akad pár kiállítás, az egyiket ebből adódó előnyt C. Giroux-nak sikerült kihasználnia 5-0. Rá 2 percre N. MacKinnon góljával már 6-0-ra mentek a juharlevelesek. A mérkőzés befejezéseként az oroszoknak már csak a szépítő találatra futotta J. Malkin 13. percben ütött góljával.

Kanada megérdemelten nyerte világbajnokságot, abszolút kiemelkedett a jelenlegi mezőnyből. Nem tett ki egy sort azok száma, akik az olimpiai keretben is benne voltak, ennek ellenére nagyon összeszokottan játszottak, és technikás szép hokit mutattak be, elmúltak már azokaz idők, hogy a kanadai hokit csak a kemény játékáról emlegessük.

Döntő: Kanada – Oroszország 6-1

Bronzmérkőzés: USA – Csehország 3-0