Tegnap hivatalosan is véget ért az angol labdarúgó klubszezon az FA Kupa döntőjével. A londoni Arsenal - vagy becenevükön Ágyúsok - stílusosan keretbe foglalták szezonjukat, mivel idényük első mérkőzésén is trófeát hódítottak el, konkrétan a Community Shieldet a Manchester City ellen.

Az augusztusi mérkőzés 3-0-lal zárult, a mostani kupadöntő is hasonló fölényes játékkal és végeredménnyel zárult. Az Aston Villa végig méltósággal és akarattal harcolt, de nagyon kimutatkozott a két csapat közötti tudásbeli különbség, így 4-0 lett a vége.

Különböző érzésekkel vághattak a csapatok neki a mérkőzésnek. Az Arsenal a harmadik helyen zárt a bajnokságban, amit sikernek könyvel el a klub, pedig ebből simán lehetett volna még egy kisebb odafigyeléssel egy ezüstérem is. Közben a Villa tizenhetedik lett, vagyis éppen bent maradó. Nehéz idényük volt, sokáig gólínségben szenvedtek, de a tavasz elején kinevezett manager, Tim Sherwood egész ügyesen gatyába rázta az alakulatot. El is érték a kupadöntőt, elődöntőben a jóval esélyesebb Liverpoolt verték 2-1-re.

Az Arsenal összeállításában már meglepetés volt. Az utóbbi időszakban ismét formával gyengélkedő Olivier Giroud helyett a sokáig sérült Theo Walcottot kezdtette középcsatár poszton a londoniak managere, Arséne Wenger. Ésszerű döntés is volt, hiszen az utolsó bajnoki fordulóban mesterhármast ért el a gyors angol támadó a West Bromwich Albion ellen ezen a poszton.

Most is jó döntésnek bizonyult az ő beállítása, hiszen az első félidő vége felé egy jól visszafejelt labdát zúdított a kapuba Walcott, ezzel szerezte meg a csapat a vezetést. Az egész csapat rendkívülien szervezett volt, a poszton kívül játszó Aaron Ramsey is végre ráérzett a módjára, hogyan tudja segíteni a támadásokat a pálya jobb széléről. Rendkívül sokat faltolt a Villa, látványosan nem tudták felvenni a lépést az Ágyúsok gyors léptű támadóival. Támadójátékuk nagyon gyenge volt, labda se jutott igazán a kiváló formában lévő Bentekéhez.

A második félidőre a csapat még magasabb tempóra kapcsolt, az egész szezonban kiváló formát futó Alexis Sánchez egy fenomenális bombagóllal megszerezte a második gólt. Nem sokkal később szöglet után Per Mertesacker fejelhetett viszonylag tisztán kapura, ezzel lett 3-0. Érdekesség, hogy a német óriás utóbbi három gólját az FA Kupában szerezte. A legvégén a csereemberek is villantak, Oxlade-Chamberlain beadását Giroud pöckölte pimaszul a kapuba.

Ilyen körülmények között szerezte meg az Arsenal 12. FA Kupa győzelmét, ezennel egyedüli csúcstartóak lettek a Manchester United előtt. Remek megkoronázása ez a 2015-ös naptári évnek, hiszen a csapat kisebb megingásokkal remek formában volt végig.