Egyoldalú szezont hozott az angol labdarúgó első osztály idei kiírása, viszont láthattunk hatalmas meglepetéseket (első rész, második rész), remek menedzseri teljesítményeket, bevált átigazolásokat (első rész, második rész), valamint Eden Hazard megérdemelt címét, melyet a PFA szavazott meg neki. A második hely sorsa és a kiesés elleni harc pedig még mindig nyitott. Most azonban lássuk, melyik volt az öt legjobb mérkőzés az idei szezonban:

5. Liverpool-Tottenham 3-2, 25. forduló

A Premier League-re jellemző kiváló iramú mérkőzést hozott a két csapat liverpooli mérkőzése, mely a fordulatokról marad emlékezetes. A hazaiak az első és második félidőben is vezetéshez jutottak (előbb Marković, majd Gerrard talált a kapuba), viszont a vendégeknek is mindig volt válasza (természetesen Kane, később pedig Dembélé szereztek egy-egy gólt. A helyzetek folyamatosan záporoztak mindkét oldalon, a 83. percben pedig eddigi egyetlen vörös mezben szerzett góljával Mario Balotelli eldöntötte a végig izgalmas találkozót.

4. Tottenham-Leicester City 4-3, 30. forduló

A Tottenham gyakori szereplője a listának, de mit lehet tenni, ha a szezon legjobb mérkőzési Pochettino gárdájához köthetők. A 30. fordulóban a Leicester ellen meg kellett szenvedni a sikerért, én nagyon köszönöm, sok ilyen szenvedést szeretnék látni jövőre is. A lista másik állandó szereplője, Kane triplázni tudott a mérkőzésen, ebből kettőt az első negyedórában ért el a csatár. A vendégek Vardy és Morgan egy-egy találatával azonban kiegyenlítettek Kane harmadik gólja előtt, Schlupp öngólja pedig 4-2-es állást eredményezett. A végén még Nugent is betalált, kiegyenlíteni azonban már képtelen volt a kiesés ellen menekülő újonc.

3. Tottenham-Chelsea 5-3, 20. forduló

Az utolsó Tottenham-mérkőzés a listán a szezon talán legnagyobb skalpja - a jó eséllyel bajnokságot nyerő Chelsea-t az év első napján 5-3-ra verte a londoni rangadón a hazai csapat. Hiába szerzett Costa hamar vezetést, már az első félidőben 3-1-re vezettek a hazaiak (Kane, Rose és Townsend gólokkal), a második félidőben pedig még két alkalommal döftek kést az összeomló Chelsea mellkasába (újra Kane, majd Chadli). Eden Hazard még szépített, de egyenlítésre nem futotta a kékek erejéből.

2. Leicester City-Manchester United 5-3, 5. forduló

Újra nehéz helyzetben voltam a lista végén, hiszen az első négy mérkőzés sorrendjét nem volt könnyű sorszámozni. Végül a legkomolyabb dilemma az első két helyen ért, végül a Leicester 5-3-as sikerét választottam másodiknak. Hatalmas meglepetés volt ez a siker annak ellenére, hogy a Manchester United újra tragikusan kezdte a szezont, ugyanis már 3-1-re is vezettek a vörösök (a hazaiaktól Ulloa, a vendégektől Van Persie, Di María és Herrera voltak eredményesek). Ez az eredmény a 62. percig tartott, onnan viszont megkezdődött a feltámadás: Nugent, Cambiasso, Vardy és a végén újra Ulloa szereztek gólokat a hazaiaknál, egyértelműen a szezon feltámadása volt ez a mérkőzés.

1. Everton-Chelsea 3-6, 3. forduló

Sok érv szólt a végül 2. helyezett Leicester-United mérkőzés mellett, az Everton-Chelsea mellett még több szól. Ezen a találkozón született a legtöbb gól idén a PL-ben, külön érdekesség, hogy a Chelsea már három perc (!) után két góllal vezetett (Costa, Ivanović), de ez sem törte össze az Evertont: Mirallas góljával még az első félidőben egyenlítettek a hazaiak, majd jött Coleman öngólja, Naismith találata, és újra egygólosra csökkent a különbség. Matić és Ramires úgy tűnt, eldöntik a mérkőzést (köztük Eto'o is betalált volt csapatának, így volt 3-5 az állás), de a legvégén még jött Diego Costa, aki egy nagy hiba után Mikel passzából beállította az év legszínvonalasabb mérkőzésének eredményét.

Ez volt tehát az én tízes toplistám az idény legjobb mérkőzéseiről. Ha szerinted valami kimaradt, jogtalanul került be, a lap alján komment formájában megoszthatod.