TOVÁBBI CIKKEIMET ITT TALÁLOD!

Az idei kiírásban is bővelkedtünk a szebbnél szebb találatokban, őszintén szólva borzasztóan nehéz volt 10-et kiemelni. A végére úgy éreztem, sikerült szelektálni nagyjából, ha valami kimaradt, majd hozzászólásban megbeszéljük. Szerintem az alábbi tíz gól volt a legszebb:

10. André Schürrle a Burnley ellen

Nagyon izgalmasan kezdődött a Chelsea számára a bajnokság, hiszen az első fordulóban a Burnley ellen már az első negyedórát hátránnyal hozta le az akkor még csak bajnokaspiráns csapat (Scott Arfield jóvoltából, az is hatalmas gól volt). A Chelsea rákapcsolt, feléled a nyári álmából, és már hét perccel a Burnley vezető gólja után megszerezte a vezetést; először Costa lőtte meg az első bajnoki találatát, utána pedig kaphattunk egy kis ízelítőt a Chelsea fantasztikus összjátékából: Fàbregas elképesztő passzát Schürrle váltotta gólra. A német később távozott, de ez a gólja élénk emlék marad számunkra a bajnokság első fordulójából.

9. Robin Van Persie a Hull City ellen

Van Persie finoman szólva nem a legjobb szezonját futotta. Egy alkalommal viszont nagyon örülhettünk, hogy a pályán volt, méghozzá a Hull City elleni hazai siker alkalmával. A mérkőzés sima 3-0-ás United győzelmet hozott, a holland állította be a végeredményt Smalling és Rooney gólja után; a védők gyűrűjében átvette a labdát, majd körülbelül 17-18 méterről védhetetlenül bombázott a kapuba. Az az a Van Persie volt, aki miatt érdemes nézni aktuális csapatának mérkőzéseit.

8. David Silva a West Ham United ellen

Az általam legjobbnak vélt mérkőzések közt is helyet kapó West Ham-City nem csak a hazaiak meglepetésgyőzelme miatt marad emlékezetes: David Silva elképesztően szép gólt csavart két kis csel után a kalapácsosok kapujába. Érdekes, hogy pont a legszebb idei City-gól nem hozott győzelmet a csapatnak (persze Touré és Agüero is kiváló gólokat szerzett több alkalommal is), viszont ez a megoldás Silvától szerintem mindenképpen a legszebbek között van.

7. Willian az Everton ellen

Furcsa, hogy Williant egy gólja miatt emelem ki egy listán, most azonban mégis ez történik. Az Everton elleni hazai bajnokin a hajrában ugyanis hatalmas (győztes) gólt szerzett egy lapos kapáslövéssel. Howard csak szemmel tudta követni a szitáló labdát, ami elképesztő ívben vágódott végül az amerikai kapujába. Érdekesség továbbá, hogy zsinórban két alkalommal győzte le a Chelsea az Evertont otthon úgy, hogy 1-0 arányban, ráadásul a 85. perc utáni góllal.

6. Aiden McGeady gólja a Leicester City ellen

Remek mérkőzés volt az első fordulóban a Leicester Everton elleni meccse, viszont McGeady gólja a 20. percben az, ami miatt érdemes volt megnézni a találkozót. Nem volt éppenséggel szervezett, pontos akció a gól előtt, viszont McGeady elé pattant a labda, aki a kapufa segítségével lőtt gólt. Ami igazán különlegessé teszi a találatot, hogy gyakorlatilag egy kis pont volt, ahol bemehetett a labda, hiszen eltorlaszolták a védők a kaput. McGeady elvállalta, gól lett. Óriási ráadásul.

Ez volt tehát a lista első fele, a (szerintem) legszebb öt holnap délután érkezik majd.