Május 20-án került megrendezésre a labdarúgó Magyar Kupa döntő. Az idei évben a Ferencváros és a Videoton került a döntőbe. A mérkőzés előtt az volt a kérdés, hogy a Fradi 21. alkalommal szerzi meg a kupát, vagy a Videoton 2006 után másodjára. A győztes csapat a kupa mellé még 30 millió forintot is kapott.

2014/15 Magyar Kupa döntő:

FerencvárosVideoton FC 4–0 (0–0)

Groupama Aréna, 15 127 néző, v.: Iványi

Gólszerzők: Varga R. (53.), Batik (60.), Lamah (69.), Szolnoki (86., öngól)

Sárga lap: Batik (13.), Gera (67.), illetve Oliveira (33.), Juhász (45.)

Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Pavlovic, Batik, Ramírez (Bönig, 89.) – Gera (Cukic, 87.), Somália, Nagy Á. (Gyömbér, 70.) – Varga R., Böde, Lamah

Videoton FC: Calatayud – Szolnoki, Juhász, Vinícius, Stopira – Sándor, Simon Á. (Trebotic, 63.) – Gyurcsó, Kovács I. (Feczesin, 71.), Oliveira (Alvarez, 63.) – Nikolics

A mérközés rövid összefoglalója:
   Az első igazi helyzett a Videoton előtt adódott a 10. percben. Gyurcsó egy bedobás után jobb oldalról, 7 méterről, eléggé éles szögből tüzelt a kapura, de Dibusz szögletre ütötte a labdát. 6 perc múlva, újból a jobb oldalon Gyurcsó gurított Nikolics elé tizenhatos vonalánál aki kapura lőtt, de a labda Batikról a kapu mellé pattant, és a Vidi szögletet rúghatott.
22. percben újabb fehérvári lehetőség maradt ki. Ismét Gyurcsó lőtt kapura, az ötös bal sarkáról, de Dibusz ismét védett.
25. perc: Lamah nagyszerű indítást kapott középen, kapura tört, elvitte a labdát a kapus Calatayud mellett, és a kapuba helyezett. Hiába, mert a partjelző lest intett. Tévesen.
44. perc: Gera 17 méterről bombázott a kapu mellé.
47. perc: Oliveira egy kipattanót lőtt kapura 17 méterről, de Dibusz lábbal védett.
53. perc: Lamah bal oldali akcióból, Ramíreznek passzolt, aki a tizenhatos bal sarkáról, az ötös jobb sarkára játszott, ahol érkezett Varga és a jobb sarokba fejelt. 1:0
A gólöröm közben elkezdett ömleni az eső.
A Videoton a bekapott gól után kitámadott, aminek a következtében újabb zöld-fehér gól következett.
60. perc: Varga ívelt az ötösre, ketten is érkeztek a beadásra, Batik alig találta el a labdát, de pont így lett jó, mert a hálóba vágódott. 2:0
69. perc. Eldőlt a mérkőzés. Ramírez bedobása után, Böde a bal oldalról középre ívelt, ott érkezett Lamah és 5 méterről, fejjel nem hibázott. 3:0
86. perc. Böde Vargához passzolt aki jobbról 16 méterről középre gurított, ahol Szolnoki mentés helyett ritkán látható szép öngólt rúgott. 4:0
92. perc: Iványi hármat fúj a sípjába és kezdődhet a zöld-fehér örömünnep.

Azért így a mérkőzés után, ellehet gondolkodni azon, hogy a Videoton mire is számíthat a Bajnokok Ligája selejtezőjében. Pláne, ha még egy-két meghatározó játékosuk más csapathoz igazol. Igaz ott két mérkőzésen dől el a továbbjutás, de ha az első meccsen kapnak egy ilyen verést, akkor már vége is a BL kalandnak.
A másik oldalon a Ferencvárosnál, ha együtt marad ez a csapat, akkor talán egy szép Európa Ligás szereplésben is bízhatunk.