Nem állítom, hogy Moyesnak nincs valamilyen szinten igaza, viszont voltak nagy meglepetések - ezekről kétrészes írásomat itt (első rész) és itt (második rész) olvashatjátok - , kiváló menedzseri teljesítmények, remek átigazolások (első rész, második rész), valamint egy kiváló egyéni teljesítmény, mellyel Eden Hazard a szezon legjobbja lett a PFA-szavazáson. A második hely sorsa még mindig nyitott, valamint a kiesés ellen is sok csapat küzd az utolsó fordulókban. Természetesen remek mérkőzéseket is láttunk, erről egy szokásos kétrészes toplistát csinálok - viszont a második rész is MA lesz majd elérhető az oldalon, érdemes lesz figyelni.

10. West Ham United-Manchester City 2-1, 9. forduló

Emlékezetes mérkőzést vívott egymással a két csapat a szezon elején, mely meglepetésre a West Ham sikerével végződött. Már az első félidőben vezetett az agilis hazai csapat, Enner Valencia góljával, a második félidőben viszont rengeteg helyzetet láthatott a publikum. A City folyamatosan támadásokat vezetett, a második gól mégis a West Ham-é volt: Cresswell gólpasszát Diafra Sakho váltotta gólra. Úgy tűnt, a manchesterieknek befellegzett, azonban a szezonban nagyon jól teljesítő David Silva szépíteni még tudott, az egyenlítés viszont elmaradt a nagy iramú találkozón.

9. Everton-Manchester United 3-0, 34. forduló

A második helyért továbbra is küzdő vörös ördögök nyerni mentek Liverpoolba az Evertonhoz múlt vasárnap, hát, finoman szólva sem sikerült. Az Everton a szezon egyik legkiválóbb teljesítményét nyújtotta, egymás után vezették a gyönyörű kontrákat Barkley-ék, a gólokat végül McCarthy, Stones és Mirallas szerezték. A United nem tudta feltörni a betonvédelmet, a hazaiak pedig az utolsó percig hajtottak, így végre újra tényező lehet majd a csapat a Premier League-ben, remélhetőleg már jövőre.

8. Tottenham-Arsenal 2-1, 24. forduló

Azok a PL-meccsek, melyeket e két csapat vív egymással, mindig izgalmakat tartogatnak a nézők számára. A múltban játszott már 5-4-es mérkőzést is a két csapat (Arsenal-győzelem született akkor), most viszont egy háromgólos mérkőzés is végig érdekfeszítő volt. A szezon egyik legjobbjának (és a góllövőlista második helyezettje), Harry Kane-nek a duplájával tudott fordítani a hazai csapat, miután az első félidőben a szezon vége felé jó formába lendülő Mesut Özil megszerezte a vezetést az ágyúsoknak.

7. Southampton-Sunderland 8-0, 8. forduló

A szezon legkiegyensúlyozatlanabb mérkőzését az idén sokszor káprázatos futballt bemutató Southampton nyerte még a bajnokság elején a jelenleg is a kiesés elől menekülő Sunderland ellen. Izgalmak ugyan egy percig sem voltak, az akkori teljesítmény miatt itt a helye a listán a Southampton csapatának. Dušan Tadić négy gólpasszt (!) és egy gólt szerzett a mérkőzésen, valamint az akkor még kiváló formában futballozó Graziano Pellè is duplázni tudott. Hozzátartozik még a mérkőzés krónikájához, hogy a Sunderland két öngólt is vétett - nem ezen múlt.

6. Arsenal-Liverpool 4-1, 31. forduló

A mérkőzés esélyesének számító hazaiak talán legjobb teljesítményüket nyújtották ezen a mérkőzésen az idén önmagát folyamatosan kereső Liverpool ellen. A mérkőzés végeredménye 4-1 lett (a hazai oldalon Bellerín, Özil, Sánchez és Giroud, míg a vendégeknél Henderson tizenegyesből volt eredményes), viszont az Arsenal néhol már fájó fölényétől, valamint a hajrában a Liverpool elkeseredett kísérleteiről és Emre Can sorsdöntő piros lapjáról marad emlékezetes a két csapat rangadója. Érdekesség, hogy Bellerín gólja előtt a 596 percig képtelenek voltak az ellenfelek a vörösök kapujába találni. Hát, az Arsenal megtette helyettük is azon a napon.

Ez az öt mérkőzés tehát biztosan ott volt a legjobbak/legjobb teljesítmények között, a maradék ötről készülő cikk pedig még a mai nap folyamán, délután fog felkerülni az oldalra.