Ezen a héten ismét egymásnak esett a labdarúgás krémje, azaz a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata. Egy cikkben kár lenne mind a négy találkozóra kitérni, ezért talán a legkiegyenlítettebb párharccal kezdem az értékelést.

Már a sorsolást követően érezni lehetett, hogy a negyeddöntők legpikánsabb találkozói Madridban lesznek. Ezt nem csak azért mondom, mert városi riválisokról van szó, hanem mert a tavalyi BL-döntő csapatai találkoztak újra egymással. 2014. május 24-én a Real Madrid játékosai és szurkolói örülhettek, ugyanis egy hosszabbításos meccsen 4-1-re verték az Atléticot. A finálét követően Diego Simeone elárulta, hogy a vereséget tíz Real Madrid elleni győzelem sem tudja majd elfelejtetni. Mindenesetre a matracosok jó úton járnak, elvégre is a riválisuk már hat meccs óta nem tud nyerni ellenük.

Ennek tudatában buszozhattak át Ronaldoék Madrid egyik feléből a másikba, és nem árulok el nagy titkot azzal, hogy az előbb említett hat mérkőzés már hetes nyeretlenségi szériává duzzadt. Pedig az első félidő játéka alapján Ancelotti csapata akár több gólos előnnyel mehetett volna a pihenőre. Az egyetlen ok, amiért 0-0 maradt az első játékrész eredménye, az Jan Oblak volt, aki előbb Bale százszázalékos ziccerét hárította, majd később James Rodriguez remekül eltalált lövését szedte ki a sarokból. A második etap játéka ugyancsak Real főlénnyel kezdődött, azonban ahogy ment az idő, úgy kezdett el támadni az Atleti. Sajnos madridi derbi lévén kakaskodásokból sem volt hiány. Először Sergio Ramos akadt össze Mario Mandzukiccal (akit többször le kellett paterolni a pályáról a vérzés miatt), majd később ugyancsak a horvát támadó nyomott le egy privát bokszmeccset Dani Carvajallal.

A második félidő közepén kialakult kaotikus helyzetet Milorad Mazic játékvezető sem tudta megállítani, akit szó szerint semmibe vettek a játékosok. Diego Simeone tudta, hogy muszáj nyerniük, ezért behozta a támadó szellemű Raúl Garciat, valamint a nagy kedvenc Fernando Torrest - mindezt úgy, hogy Mandzukic maradt a pályán. Az utolsó 5-10 perc egyértelműen a hazai csapaté volt, de Iker Casillas védései, valamint Raphael Varane mentései megakadályozták őket a gólszerzősében.

A gólnélküli végeredménnyel egyik csapat sem lehet elégedett, azonban ha most fogadnom kéne valakire, az egészen biztos, hogy a Real Madrid lenne. A királyi csapat a bajnokságban hazai pályán fogadja a Malagát, míg az Alético utazhat La Corunaba a Deporhoz, így a két gárda sorsolásából kiindulva Ancelottiék várhatják kipihentebben a szerdai visszavágót. Valószínűleg az Atlético a párharc második mérkőzésén egy biztonsági játékkal fog előrukkolni, míg a Real a hazai pálya előnyét kihasználva minél előbb szeretné bedarálni a városi riválist. Az első gól megszerzése döntő lehet, hiszen ha Simeone csapata kerül előnybe, akkor rendkívül nehéz dolga lesz CR7-nek és társainak. Ezzel szemben egy esetleges Real vezetés kicsalhatná a sündisznó állásból az Atléticot, így a Real tudná játszani a kontrajátékot.

A visszavágóra szerda este, 20:45-kor kerül sor a Santiago Bernabéu stadionban.