A kora délután rendezett rangadón a Manchester United 2-1 arányban megnyerte a Liverpool elleni találkozót, így nagy lépést tett a BL-hely megszerzése felé. Anglia két legsikeresebb csapata megint emlékezetes meccset produkált, ahol kiállítást, álomgólt és még egy kihagyott tizenegyest is láthatott az Anfield közönsége.

Az összecsapást az első félidőben óriási vendég fölény jellemezte, már ami a labdabirtoklást illeti. Van Gaal játékosai nem hagyták kibontakozni a Liverpoolt, agresszív letámadásuk és az ellenfél térfelén bemutatott 8 szerelésük azt eredményezte, hogy a hazaiak nem jutottak el kaput eltaláló lövésig. Az első gólra nem is kellett sokat várni, egy tudatosan felépített támadás végén, Herrera nagyszerű passzát Mata jutatta a kapuba Mignolet mellett, ráadásul jobb lábbal. A Vörösök egyetlen veszélyes helyzete Lallana nevéhez fűződik, amikor Sturridge labdáját tette kapu mellé. A hátralévő időben még Carrick volt veszélyes a hazai kapura, ám a távolról leadott lövést a belga kapus védte.

A második játékrészben jött a liverpooli hideg zuhany. A szünetben beállt Gerrard nem nézte jó szemmel Herrera labdaszerzési kísérletét, ami után érthetetlen módon megtaposta a spanyol középpályást. Atkinson nem habozott sokat, rögtön kiállította a csapatkapitányt, aki 40 másodperc játék után mehetett is zuhanyozni. Ezután elszabadultak az indulatok, a folytatásban Phil Jones követhette volna az öltözőbe Gerrardot, ha kicsit szigorúbb a játékvezető. Pár perccel később azonban a manchesteriek kihasználták emberelőnyüket, amikor is Di Maria labdáját Mata fél ollózva továbbította a kapuba. 10 perccel később Carrick labdavesztése után, Coutinho passzolt Sturridge elé, aki az ötös sarkáról mattolta De Geát. A Liverpool 10 emberrel küzdött a végéig, jobb volt ellenfelénél, ám a 94. percben Blind harcolt ki egy büntetőt, melyet aztán Rooney elhibázott. Ezután már nem tudott meglepetést okozni a 'Pool, így 3 ponttal távozhattak a gyárvárosiak.

A Manchester United sorozatban negyedik meccsét nyerte a bajnokságban, amivel 5 pontra növelte előnyét a Liverpoollal szemben. A mai győzelmének köszönhetően 1 pont a lemaradásuk a harmadik helyezett Arsenal, míg 2 pont a második Man City mögött. A Vörösök így nehéz helyzetbe kerültek a BL-helyért folytatott küzdelemben, a következő fordulóban ráadásul az Emiratesbe látogatnak, ahol a kiváló formában játszó Arsenal látja majd vendégül.