Vasárnap este játszották az új Üllői úti stadionban majdnem telt ház előtt a Magyarország-Görögország Európa-bajnoki selejtező mérkőzést, melyet nagy várakozás előzött meg. A görög labdarúgó válogatott kispadján most mutatkozott be az uruguayi Sergio Markarian, aki korábban több együttessel is sikeresen szerepelt már. A görögök sokat várnak tőle, hiszen válogatottjuk az eddigi négy mérkőzésen mindössze 1 pontot volt képes megszerezni, így természetesen nem lehetett más céljuk, mint a három pont megszerzése.

Dárdai Pál együttese ezzel szemben jól muzsikált az eddigi EB-selejtezőkön, kezdve a csodás romániai döntetlennel, majd 3-3 ponttal távozott a Feröer-szigetek és a Finnország elleni meccsekről, így 7 ponttal a csoport harmadik helyén állt a mérkőzést megelőzően. A magyar csapatnak tehát nem lehetett más célja, hogy megerősítse harmadik pozícióját. Dárdai Pál eddigi munkásságát ismerve borítékolható volt a nagy küzdelem, a hajtás.

A mérkőzés végül nem hozott semmilyen meglepetést, a vége egy unalmas 0:0 lett. Néha kialakult egy-egy veszélyesebbnek mondható helyzet, például Dzsudzsák Balázs lövése az első félidőben, vagy az egymást követő görög akciók a második félidő elején, amelyekből csak azért nem lett gól, mert a kapunk előtt a görögök elbizonytalanodtak, illetve mindig volt egy utolsó ember, aki kihúzta a csávából a csapatot, amely saját hibáinak áldozata lehetett volna. Szerencsére nem így történt, a fiúk megmutatták, hogyan kell küzdeni egymásért, a válogatott mezért. Bár a támadások befejezésénél, illetve a támadások felépítésénél már sok volt a pontatlanság, így gólt szerezni nem sikerült, az egy ponttal nem lehetünk elégedetlenek. Többen hangot adtak azonban nemtetszésüknek, a nézőtérről egyre gyakoribb volt a fütty a mérkőzés vége felé. Később aztán Dárdai Pálnak is kijutott a kritikákból, hogy miért nem játszatott támadóbb futball, és miért nem győzelemre játszott. Sajnálatos, hogy ilyen kritikák érnek egy olyan edzőt, aki szívét-lelkét beleteszi ebbe a csapatba. Sajnálatos, hogy kritika ér egy olyan csapatot, amely képes úgy futballozni, ahogy azt a képességei diktálják, hiányosságaikat pedig lelkesedéssel pótolják. Kötelességemnek érzem, hogy megvédjem ezt a csapatot. Tény, hogy nem játszanak se szépen, se jól, de beleadnak apait-anyait, és ez előbb-utóbb jó játékot fog eredményezni.

A magyar csapat továbbra is a csoport harmadik helyén áll Románia és Észak-Írország mögött, előnyünk a negyedik helyezett finnekkel szemben 4 pontra nőtt, köszönhetően a finnek belfasti vereségének. Következő selejtező mérkőzésünkön a finn nemzeti tizeneggyel találkozunk, amikor is megerősíthetjük pozíciónkat a csoport harmadik helyén.