Szombaton a Veszprém, vasárnap a Pick Szeged férfi kézilabda csapata jutott be a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, így Magyarország az egyetlen ország, amelynek két csapata is ott van a legjobb nyolc között.

MKB-MVM Veszprém – Naturhouse La Rioja, szombati visszavágó:

A Veszprém 8 gólos előnnyel, hazai pályán várta a spanyol La Rioja elleni visszavágót.

Az első félidőben nem volt nagy a gólkülönbség a két csapat között, de aggodalomra nem volt ok, hiszen a veszprémiek nem csak a labdát, de a mérkőzést is kézben tudták tartani. Az első félidőt 18-15-re hozta a Veszprém.

A meccs 41. percében azonban a hazaiak kisebb hullámvölgybe kerültek, a La Rioja-nak sikerült az egyenlítés (23-23). Ekkor a magyar csapat edzője időt kért. Az időkérés utáni percekben a veszprémiek helyzete nem javult, sőt a spanyol csapat át is tudta venni a vezetést.

Ez nem tartott sokáig, a Veszprém gyorsan összeszedte magát, visszavették a vezetést és biztos győzelmet aratva jutottak be a BL nyolcaddöntőjébe.

A meccs végeredménye:

MKB-MVM Veszprém – Naturhouse La Rioja : 37-31

Összesítés: 68-54

MOL-Pick Szeged – Rhein-Neckar Löwent, vasárnapi visszavágó:

Hazai pályán, 4 gólos előnnyel várta a Pick Szeged a Rhein-Neckar elleni BL visszavágót.

A mérkőzés első 10 perce után a vendégek vezettek 7-4-re. A szegediek gyorsan reagáltak és nem csak kiegyenlítettek, de a vezetést is átvették.

Az első félidő végére a hazaiak növelték előnyüket 16-13-as eredménnyel zárták az első játékrészt.

A második félidő 37. percében a németek kiegyenlítettek (18-18) és ez után a vezetést is átvették. Ezt gyors szegedi időkérés követett. A Pick Szeged kapusa Sierra több remek védést is bemutatott, a hazaiak meg tudták fordítani a mérkőzés állását, a csapatok ezután felváltva lőtték a gólokat, de ez a szegedieknek kedvezett és megszerezték a győzelmet, amely azt is jelentette, hogy bekerültek a negyeddöntőbe.

A végeredmény:

Mol-Pick Szeged – Rhein-Neckar Löwent: 31-29

Összesítés: 65-59

A magyar férfi kézilabda szurkolók tehát örülhetnek, hiszen két magyar csapat is a legjobb nyolc között a Bajnokok Ligájában. A negyeddöntő sorsolását kedden (március 24.-én) rendezik és még az is megeshet, hogy a két csapat összekerül egymással.

Forrás: Nemzeti Sport