Zlatan Ibrahimovic kisgyerekekhez hasonlította a Chelsea játékosait, miután kiállította a játékvezető szerdán a Stamford Bridge-n.

A Paris Saint-Germain jutott be a Bajnokok Ligája következő körébe, annak ellenére, hogy már a 31. percben felmutatták Ibrának a piros lapot egy rosszul időzített szerelésért Oscarral szemben, ami inkább nevezhető balszerencsésnek, mintsem szándékosnak.

A holland bíró, Björn Kuipers nem habozott a döntéssel, noha 9 londoni játékos vette körül, amikor elővette a lapot a felső zsebéből.

Ibrahimovic így nyilatkozott: Nem tudom, hogy most dühös legyek, vagy csak nevessek a dolgon. Amikor újra néztem a kiállítást, azt gondoltam magamban „ez a srác nem tudja, mit csinál".

„És nem ez a legrosszabb. A legszörnyűbb az volt, amikor megkaptam a lapot, és az összes Chelsea-játékos körénk gyűlt. Úgy éreztem magam, mintha sok csecsemő venne körül.

A svéd támadó azt is hozzátette, Oscar színlelte a sérülést.

„Direkt visszahúztam a lábam, mert láttam, hogy érkezik.” - mondta Ibra.

„Nem tudom, hogy Oscar rájátszott vagy sem, már nem számít. Megnyertük a meccset, továbbjutottunk a következő fordulóba és meglátjuk, mi következik ezután.

A 33 éves játékos csapattársai teljesítményét dicsérte, akik felvették a harcot az emberelőnyben játszó Chelsea-vel, majd kétszer is hátrányból felállva, idegenben lőtt több góllal 2-2-es végeredményt értek el - összesítésben 3-3 - hosszabbítás után.

„Ez egy nagyszerű teljesítmény volt, mert több mint 90 percen keresztül emberhátrányban szerepeltünk.

„Nagy szívvel játszottak a srácok. Nem könnyű 10 emberrel ezt véghezvinni, különösen egy olyan csapat ellen, mint a Chelsea. Minőségi focit mutattunk és mindenekelőtt óriási szívvel küzdöttünk.

A szerdai napon rendeztek egy másik összecsapást is. A Bayern München játszi könnyedséggel intézte el a Sahtart. A bajorok 7 gólt lőve és egyet sem kapva,  a 3. perctől emberelőnyben játszva küldték haza az ukránokat.

Végeredmények:

Chelsea - Paris Saint-Germain  2-2 (gólszerzők: G.Cahill, E.Hazard (bün); D. Luiz, T. Silva  kiállítva: Z.Ibrahimovic) (3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal a PSG jutott tovább)

Bayern München - Sahtar Doneck 7-0 (gólszerzők: T. Müller 2, J. Boateng, H. Badstuber, F. Ribéry, R. Lewandowski, M. Götze  kiállítva: O. Kucher) (7-0-ás összesítéssel a Bayern München jutott tovább)

Forrás: espn.co.uk