Fordulatos meccs után az Arsenal legyőzte a Manchester United csapatát saját otthonukban, az Old Traffordon. Az előzetes jóslások alapján kiegyenlített és gólszegény mérkőzést vártak a szakértők, ám erre a szurkolók nagy örömére rácáfolt a két nagy csapat. A manchesteriek pár apró hibának köszönheti a kiesését, itt főleg Angel di Maria okolható a végső eredményért, akit két sárga lap miatt kiállítottak. Az első sárgát műesésért kapta, majd a bírót mezénél visszahúzta, ezzel egy perccel az előző sárga után megkapta a másodikat.

Statisztikákat illetően akár döntetlen is lehetett volna a meccs végeredménye, azonban mégsem alakult így; a manchesteriek többet birtokolták a labdát (58%), kapura lövés tekintetében kiegyenlített volt a párharc (10-11), ám a kaput a londoni csapat találta el többször (8/11). A meccs egyik érdekes statisztikai adata a sárga lapok száma, a hazaiak hetet kaptak, míg a vendégek csak kettőt.

Már az első percektől hatalmas iramban folyt a mérkőzés, kisebb nagyobb helyzetekkel mindkét oldalon, majd a vezetést megszerezte a vendég csapat a 25. percben. Alex Oxlade Chamberlain több védőt kicselezve juttatta el a labdát Monrealnak, aki pár méterről a kapus mellett elrúgva helyezte a labdát a hálóba. Örülhettek az Arsenal szurkolók, ám a 29. percben érkezett is a válasz: Wayne Rooney fejelte be Di Maria tökéletesen beívelt labdáját.

A második félidő szintén helyzetekben gazdag volt, a manchesteri kapusnak több nagy bravúrt is be kellett mutatnia, hogy meg tudják őrizni a döntetlen állást. Ám a 61. percben egy lassú hazaadásra lecsapott Danny Welbeck- az egykori manchesteri góllövő-, aki a kapust becsapva megszerezte az Arsenalnak a továbbjutást, ezzel esélyt adva a címvédésre.

A meccset követően rögtön megtörtént a sorsolás. Arsene Wenger csapata a Bradford-Reading párharc győztesével találkozik, míg az Aston Villa a Liverpool-Blackburn mérkőzés győztesével harcol majd az döntőért, áprilisban. Az elődöntőkről való összefoglalást is itt olvashatjátok majd.