Mi is szennyezheti a környezetünket? A sok csomagoló papír, elhasználódott termékek, konyhai selejt termékek. Mindent megvettünk és fizettünk érte és még adóztunk is érte, tehet minden a saját tulajdonunk. Igaz? Például vettünk egy televíziót, de nem lehet már megjavítani, tehát ki kell dobnunk. Nem kell ki dobnunk, hanem le kell adnunk az ilyen termékek újrahasznosítására szakosodott cégnél és még fizetnek is érte valamennyit. A kapott érték ugyan csekély, de több mint a semmi! Püspökladányban lakom, ahol szelektíven gyűjtöm a hulladékot, hisz a fém, papír, elektronikai hulladékért fizetnek amikor leadom. Az általam tenyésztett állatok elfogyasztják a szerves hulladékot, így aztán finom hús kerül az asztalra, tudom mit ettek, ezzel az egészségemre is vigyázok.

Hirdetések

Havi bevásárlásom a boltba már, csak cukor, liszt, fűszer és egészségügyi papír teszi ki. Mindent a két kezem munkájával állítok elő, mint a szappan, szőnyeg, párna, bevásárlótáska, mosószer, zöldségek, gyümölcsök, tészta és hosszan sorolhatnám. Minimális hulladékom keletkezik, évente 1-2 db 120 literes kukányi mennyiség. A hulladék szállításért járó díjért pedig három havonta jelentkezik a Hulladékgazdálkodási Kft. Nem értettem miért fizetek egy szolgáltatást, mikor azt nem végzik el. Írtam nekik egy levelet s megkérdeztem. Levél fordultával meg is jött a válasz, melyben közölték, hogy városunkban a Települési szilárd hulladék kezelési közszolgáltatási rendelet írja elő, hogy nekik függetlenül a keletkezett e hulladék vagy sem akkor is meg kell jelenniük a házunk előtt és ezért számolják el a díjat, ám amiért nem termelek hulladékot azért szabálysértést követek el és ha nem fizetek akkor azt adó formájában hajtsák be. A levél végén kedvesen megköszönték, hogy ennyire vigyázok a környezetre.

Hirdetések

Kaptam magam és levélben fordultam a városunk képviselő testületéhez, melyben kértem a rendelet felülvizsgálatát. Megkérdeztem, hogy mi a csudát tegyek a kukába, mert én bizony magamon kívül nem igen tudok mást a rendeletüknek megfelelően hetente a kukájukba tenni. Mind ez 2013 áprilisában történt a mai napig nem kaptam rá választ, de nem is ellenőrizték a levelemben leírtakat. A hírközlő csatornák azóta is rendszeresen felhívják a figyelmet a környezet védelmére és a törvény betartására. Ám egy polgármesteri hivatalnál készült törvénnyel szemben álló rendeletre oda sem figyelnek. Most aztán végkép nem tudom eldönteni, hogy ki van kivel. A Parlament által elfogadott törvényt, milyen alapon ír fölül egy rendelet, és pedig úgy, hogy az a szerencsétlen kertes ház tulajdonos mindenképpen fizessen. Ha termel hulladékot, ha nem, ám ez utóbbi esetben még szabálysértést is elkövet azzal, mert megpróbál minél kevesebb ökológiai lábnyomot hagyni. Ez tehát azt jelenti, hogy amiért kertes házban lakom azért nekem környezetvédelmi adót kell fizetnem. Történik ez egy „demokratikus” országba, ahol elfelejtkeztek a polgárokról. Itt nem a népért dolgoznak a „választott vezetők”. Ez csak egy a sok, népet keserítő és ellehetetlenítésére történő tevékenységek sorából.   #News #Magyarorszag #Közélet

Hirdetések
.

Hirdetések